Geoblog.pl    pomarancz4    Podróże    Ameryka Południowa    1. Dzien Matki :) 2. Urodziny Bartka 3. Jestesmy w La Paz...

1. Dzien Matki :) 2. Urodziny Bartka 3. Jestesmy w La Paz...

Boliwia
Boliwia, La Paz

(P.)A wiec, zaczynajac wg waznosci:

1. Wszystkiego najlepszego naszym Mamom zycza Karol i Piotrek, co by sie wiodlo i darzylo i ... Ja nie wiem czego Wy tam sobie zyczycie skrycie, ale niech to sie spelni :), byle tylko nie: "niech Oni szybko wracaja do Polski i sie nie ruszaja z domu" :). Naj, naj, naj. Przy okazji wszystkim innym Mamom, ktore sa Mamami albo beda Mamami, albo sie czuja Mamami: wszystkiego najlepszego :)

2. Bartek, Ty wiesz :) I ja wiem, wiec po co mowic? :D A ze jeszcze spotkalismy Polaka (wchodzimy do kafejki, Karol siada przy kompie i mowi: "nie ma USB", na co gosc z boku mowi: "jest tylko, po taka klapka", po polsku oczywiscie:), to dzis za Twoje zdrowie (i naszych Mam oczywiscie tez :), cos wychylimy.

3. Dojechalismy do La Paz. Oczywiscie jak kazde wieksze miasto na poczatku wydawalo sie nam BARDZO nieprzyjazne (to jest takie typowe jak sie wkracza do {chyba} kazdego miasta: przedmiescia sa brudne, pelne niedokonczonych bydynkow, albo wrecz walacych sie. I w calej tej scenerii ludzie tam przebywajacy, takze wydaja sie "typami spod ciemnej gwiazdy". A jedyne o czym sie mysli, to: gdzie nas wysadzi kierowca autobusu i czy zdazymy do taxi:), ale oczywiscie wraz, ze zblizaniem sie do centrum La Paz stawalo sie bardziej przyjazne. Zaczelo sie pojawiac coraz wiecej sklepow, samochodow, szyb w sklepach :) i takich tam.
Dla mnie najwiekszym zaskoczeniem jest fakt, ze tu sa na prawde spore korki, ulice waskie, i wciaz bez ustanku jezdza po nich roznej masci busy, furgonetki i takie tam inne. W efekcie siedzimy sobie teraz w kafejce i do srodka wdzieraja sie zwyczajnie spaliny samochodowe. Ulice waskie, oczywiscie pelno sklepow, jakichs budek z gotowym jedzeniem: smazone na glebokim oleju kurczaki, ryby, frytki i co tam jeszcze chcesz. Bulki, pamiatki, agencje turystyczne, to wszystko wylewa sie na te i tak waskie uliczki co powoduje ze sa jeszcze bardziej ciasne. Ale tak "na prawde" (choc tak NA PRAWDE to moze powiedziec ktos kto tu mieszkal dluzej niz kilka dni :), jutro rozejzymy sie po miescie. Na razie tyle.

P.S. Czasem zdarza sie nam (ale zadko) dodawac zdjecia do wpisow z dni poprzednich, ale raczje nie dalej niz do wpisu sprzed 3 dni, no chyba ze jestesmy tydzien poza komunikacja. Czasem (ale to jeszcze zadziej) zdarza sie ze dodajemy jakas tresc do wpisow z dni poprzednich. Tak wiec jesli ktos z Was nie chce niczego oposcic... Czasem (ale to wlasciwie nigdy:) musi sie wrocic w naszej opowiesci:)

P.P.S. doszly nas sluchy, ze niektorzy z Was oczekuja wiekszej ilosci informacji, o ktorych mozna sie dowiedziec tylko przebywajac na miejscu. Z reka na sercu moge powiedziec, ze razem z Karolem pracujemy nad taka, nazwijmy to lista. Tymczasem przekazuje: worek cementu w Aguas Calientes kosztuje 27.5 sola :)

pograbisz
pograbisz - 2009-05-27 09:05
chłopaki, dzięki za odp na moje pytania. jakby co, będę dobijac się na priva. tymczasem bawcie się dobrze, przed Wami cudne altiplano i odmrażanie tyłów po karaibskim lansie! ;)

dorotaczek
dorotaczek - 2009-05-27 09:15
Dziękuję bardzo..:)) :*

es
es - 2009-05-27 12:46
Miło, ze pamietaliście:)Dziekuje bardzo:) i pozdrawiam

raczek
raczek - 2009-05-27 13:04
A propo zdjęcia z kibelkiem ,to nie trzeba daleko szukać tydzień temu byłam w kujawsko -pomorskim i wierzcie mi w ośrodkach pogierkowskich są dużo gorsze .Pytanie tylko : dlaczego jeszcze takie istnieją ?Buziaki

pomarancz4
Karol&Piotrek Froń&Szczypkowski
Zasoby: 108 wpisów108 512 komentarzy512 923 zdjęcia923 0 plików multimedialnych0

26.02.2009 - 02.04.2010