Geoblog.pl    pomarancz4    Podróże    Ameryka Południowa    Targowanie sie, bo to ciekawe jest..

Targowanie sie, bo to ciekawe jest..

Kolumbia
Kolumbia, Cartagena

kwestia targowania sie..bo to ciekawe jest;)z racji tego, ze jestesmy biali, to od razu ceny, ktore sie nam podaje sa duzo wyzsze..no wiec niezaleznie od tego co sie kupuje to trzeba sie targowac. ja jako, ze bardzo lubie sie targowac o wszystko i wszedzie, mam tu nie lada problem, bo oni po polsku to ni chu chu..ja po hiszpansku to owszem liczyc sie nauczylem do 20, ale z innych slow to tylko sie przywitac, pozdrowic, pozegnac..nawet opierd..nikogo nie umiem;] no ale wyglada to tak np. Cuanto es? czyli po ile to jest..no i amigo odpowiada np. ze po 4000..no to trza wtedy powiedziec: mui caro, czyli ze bardzo drogo..chociazby to byla cena bardzo niska albo okazyjna, po prostu trzeba to powiedziec, na co w 99% przypadkach gosc odpowie: noooo, es mui barato! czyli ze bardzo tanio!po prostu takie zyczliwe wymienieniie sie pozdrowieniami..;d po czym w moim przypadku nastepuje wymowne milczenie, kiedy to zaczynam myslec i koncentrowac sie co by tu odpowiedziec..hehe no ale potem oczywiscie, jakos dochodzimy do porozumienia i w efekcie ja mowie, ze nie mam tyle pieniedzey ile on chce i sprzedaje mi to po umowionej cenie..;) i ta zasada dotyczy zarowno bulki, kielbasy, pieczonego sera na ulicy, czy tez uslugi w postaci masazu (ktorej piotrek doswiadczyl, czy tez innej)

p.s.aha mysza, popatrz jakiego mam wasa!tak, ze nie przejmuj zadna na takiego nie poleci, wiec mozesz spac spokojnie..:D ;))

Mysza
Mysza - 2009-04-09 22:10
Właśnie miłąm Ci napisać, żebyś się ogolił:):)

baranek
baranek - 2009-04-10 19:13
szef sie pyta kiedy koszulke ekojaru założysz?:P

Jerrytoja
Jerrytoja - 2009-04-11 00:52
Wesołych świąt na obczyźnie. Kolorowych jajek takie tam.

es
es - 2009-04-11 08:10
No wlasnie wesołych swiat.Jakies jajko to wy chyba tam znajdziecie wiec smacznego jajka :):):):) Czy w Kolumbii widac jakies przygotowania do swiat?

dorotaczek
dorotaczek - 2009-04-11 09:01
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei
Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.
Zyczę Wam,aby Swięta Wielkanocne,choć z dala od rodzinnych domów, przyniosły radość, oraz życzliwość..
By stały się zródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie,które niesie odrodzenie, napełni Was spokojem i wiarą,
niech da siłę w pokonywanie trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

Staszek
Staszek - 2009-04-11 19:55
Zdrowych i Spokojnych Swiąt Wielkanocnych Wam życzę :):)

Cela

Teresa i Boguś - 2009-04-12 13:10
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz ciekawych spotkań z przygodą

Anita
Anita - 2009-04-12 15:38
Wesołych Świąt! Trzymajcie się:)))

es
es - 2009-04-12 15:50
Dzis Wielka Niedziela nie mamy z wami kontaktu ,ale jestescie w naszych sercach
Niech Zmartwychwstały Chrystus da wam silę do czynienia dobra wokol was gdziekolwiek będziecie niech was strzeze i prowadzi

Paulina A.
Paulina A. - 2009-04-12 20:18
Wesołych Świąt chłopcy :)

Swierszcz
Swierszcz - 2009-04-12 22:14
Feliz Pasqua chłopaki!
Jak tam na plażach św. Marty? U mnie, już w Bogocie, co chwila leje :-(

Colombianos zachachmęcili ładowarkę, czy byli uczciwi?

(Bez)DRed
(Bez)DRed - 2009-04-13 00:34
hola chicos casi columbianos ;)
Robicie furore za zakrzowie. Pozdro

pomarancz4
pomarancz4 - 2009-04-14 17:21
Dziekujemy za wszystkie zyczenia..Milo sie czyta takie slowa, milo, ze ktos w Polsce pamieta:):*

pomarancz4
Karol&Piotrek Froń&Szczypkowski
Zasoby: 108 wpisów108 512 komentarzy512 923 zdjęcia923 0 plików multimedialnych0

26.02.2009 - 02.04.2010